Ogród botaniczny w Kew - część IV
Treetop Walkway czyli spacer w koronach drzew oraz The Hive
Piękne stare okazy drzew rosną w całym ogrodzie, a zwłaszcza w arboretum, które zajmuje większość powierzchni. Spacer wśród tak malowniczych, ogromnych drzew robi wrażenie. Wzdłuż rozległych alei z perfekcyjnie przyciętymi ostrokrzewami rosną przepiękne okazy dębów, jesionów, klonów oraz przepiękne, pomnikowe drzewa o gigantycznych rozmiarach. Tak starych i olbrzymich drzew jeszcze nie widziałam.
W takich okolicznościach przyrody dochodzimy do najfajniejszej atrakcji nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych czyli do Treetop Walkway. Jest to wyniesiona ponad 18 metrów nad ziemią kładka o długości 200 metrów wśród koron drzew. Wejście na górę to spore wyzwanie (nie obeszło się bez zadyszki). Oglądanie ogrodu i okolicy z perspektywy koron drzew to prawdziwa frajda. Zardzewiałe stalowe kolumny wtapiają się w otoczenie. Spacerując pomiędzy gałęziami olbrzymich buków, kasztanów, kasztanowców i dębów czuje się jak mostek lekko się kołysze od kroków innych ludzi czy od podmuchu wiatru. Na tej wysokości oglądać można ekoświat ptaków, owadów, grzybów czy porostów.
Efektowna również była kolekcja rozrośniętych, białych różowych i niebieskich hortensji pomiędzy którymi dumnie spacerował paw.
Idąc dalej w głęb parku dostrzec można mały niepozorny, zarośnięty roślinami wodnymi staw.
Po długim relaksującym spacerze dochodzimy do drugiej atrakcji jaką jest The Hive czyli krótko mówiąc Ul. Architekci tej nowoczesnej konstrukcji chcieli, by zwiedzający poczuli się jak pszczoły w ulu. Konstrukcja ma 17 metrów wysokości i jest osadzona na kwietnej łące. Dźwięki, które słychać i światła, które widać w ulu odzwierciedlają życie pszczół w prawdziwym ulu. Nie lada wyzwaniem było poruszanie się po przeźroczystej podłodze co robili to tylko nieliczni.
Po atrakcjach w ulu udajemy się w kierunku ogrodu śródziemnomorskiego i japońskiego. Ale o tym w kolejnej części.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz