Pokazywanie postów oznaczonych etykietą angielskie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą angielskie. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 6 marca 2017


Róża Lady of Shalott

Kolejna angielka, która znalazła zakwaterowanie w moim ogrodzie. Uwiodła mnie swoją romantyczną barwą. Posadziłam ją w zeszłym sezonie i jak na pierwszy raz to całkiem nieźle zakwitła. Mam nadzieje, że w tym sezonie pokaże na co ją stać. Krzew o wysokości max. 1m-1,2m.   Lekko przewieszające się pędy zakończone są pełnymi, morelowo - pomarańczowymi, lekko herbacianymi kwiatami, które rosną w gronach po 3-5 sztuk. Róża ta powtarza kwitnienie. Dolna część płatka jest w kolorze złoto-żółtym. Bardzo podoba mi się to połączenie kolorystyczne. Kwiaty o lekkim, przyjemnym zapachu.
 
                            
 

sobota, 4 lutego 2017


Róża angielska Boscobel
 
Podobają mi się róże angielskie. Mam ich kilka w ogrodzie. Co mnie skłoniło do kupna akurat tej? Przede wszystkim niesamowity kolor. Nie można powiedzieć o niej, że jest różowa bo ona ma kilka kolorów zmieszanych, połączonych ze sobą. Jest trochę różu, trochę koralu, trochę żółto-złotego, może i łososiowego. W pąku można powiedzieć że jest trochę czerwona. Tak, to jest róża o fantastycznym kolorze. Kwiaty  tworzą  kuliste rozety w kształcie filiżanki,  wypełnione pofalowanymi, jaśniejszymi płatkami. Zapach trochę taki owocowy. Tak prezentowała się w pierwszym sezonie.